Marka Motors

Hakkımızda

Gelişen teknoloji ile birlikte otomotiv sektöründe turboşarjların kullanım alanları ve çeşitlilikleri her geçen gün artarak devam etmektedir. Artık yeni nesil dizel ve benzinli motorların hemen hemen hepsinde turboşarj kullanıldığı görülmektedir.

Turbo kullanımındaki amaç, motor hacimlerini ve yakıt tüketimini minimize ederek performansı ve gücü artırabilmektir . Bu amaca ulaşabilmek için de turboşarjdan alınan verim her zaman optimum seviyede olması gerekliliğini doğurmuştur. Buna bağlı olarak artık turboşarjlar da yeni nesile ayak uydurup, anlık olarak yakıt sistemi, hava basıncı, egzoz çıkış hacim miktarı gibi çeşitli değerlere bağlı olarak araç beyni ile entegre şekilde çalışmak mecburiyetindedir. Dolayısı ile artık turbo şarjlar çok hassas ayarlara ve çeşitli parametrelere göre üretilmektedir.

Marka Motors olarak atmosferik motorlardan turbo motorlara ilk adımlar atıldığından itibaren sektörün içinde olmuş ve gelişen teknoloji ye modern makine parkuru ile ayak uydurmayı başarmışdır. Marka Motors olarak her marka turbo için ; otomobil, otobüs, kamyon, tır, iş makineleri veya marin motorlarının turboları kısaca her türlü turbonun satışını yapan öncü firmadır.